Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Dar serca kolorem malowany

2014-07-01 13:28:41 (ost. akt: 2014-07-01 13:26:57)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gawrylczyk

We wtorek 24 czerwca w barczewskiej Galerii Sztuki „Synagoga”, odbył się wernisaż wystawy prac, które zostały stworzone w darze dla pacjentów Szpitala Pomocy Maltańskiej w Barczewie. Obrazy malarzy Warmińsko - Mazurskiego Uniwersytetu III wieku, zawisną na ścianach szpitalnych sal. Tego dnia Zakon Maltański obchodził święto swojego patrona – Św. Jana Jerozolimskiego.

Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska” Oddział w Barczewie kilka miesięcy temu nawiązał współpracę z Grupą Malarską „To My” prowadzoną przez prof. Tadeusza Brzeskiego. Inicjatorem pomysłu była Edyta Skolmowska - wicedyrektor ds. medycznych szpitala.

Jego celem było stworzenie w budynku, w którym przebywają osoby obłożnie chore, głównie w podeszłym wieku, ciepłej, optymistycznej i domowej atmosfery. Leżący pacjenci nie będą musieli patrzyć na pustą ścianę, ale na piękny kolorowy pejzaż warmiński. Jest to tym bardziej ważne, że dla wielu z pacjentów ośrodka jest to ostatnie miejsce pobytu na długiej drodze życia.

Obrazy będą co pewien przenoszone z sali do Sali. Wystawę rozpoczął występ barczewskiego chóru „Moderato”. Prowadzącą uroczystość, w przesympatyczny sposób, była Anna Korybut - Dziemidowicz. Artyści którzy stworzyli obrazy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a byli to: Tadeusz Brzeski, Antonina Szulc, Izabela Chomicka, Marian Tyszkiewicz, Krystyna Alberska, Anna Jabłońska, Teresa Kaszycka, Stanisława Korzeniewska, Agnieszka Koplińska, Halina Mackiewicz, Barbara Błaszczyk, Elżbieta Piskunowicz, Maria Bentkowska.

Artyści amatorzy uczestniczący w tym projekcie prace wykonali charytatywnie w swoim wolnym czasie. Jak zapowiadają obie strony ich współpraca nie zakończy się na tym wydarzeniu i zaowocuje dalszymi wspólnymi realizacjami. Uroczystość zakończyła msza św. która została odprawiona w szpitalnej kaplicy w intencji patrona zakonu oraz chorych.Grzegorz Gawrylczyk

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages