Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Trasa Zdrowia PZU w Wójtowie już otwarta

2014-11-06 08:50:13 (ost. akt: 2014-11-06 08:38:07)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gawrylczyk

Pomimo dość chłodnej aury uroczyste otwarcie Trasy Zdrowia PZU w Wójtowie wypadło bardzo udanie. Wiele osób w doskonałych humorach stawiło się w sobotnie południe 18 października, by na „własnych nogach” przetestować 9 różnych instalacji usytuowanych na malowniczo położonej leśnej trasie.

Cała pętla między Wójtowem, a Kaplitynami ma długość około trzech kilometrów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Lech Nitkowski, Beata Jakubiak oraz Adam Perczyński.

Początek leśnego szlaku dla każdego znajduje się tuż obok restauracji Hier - Man w Wójtowie. Na tablicy informacyjnej znajduje się cały plan sytuacyjny trasy wraz z rozmieszczeniem poszczególnych stacji. Przy każdym z punktów znajduje się tablica, a na niej propozycje ćwiczeń dla osób w każdym wieku.

Zamieszczony jest też QR Code, który daje dodatkowe możliwości multimedialnego obejrzenia ćwiczeń na tablecie, czy smartphonie. Zamontowane urządzenia posiadają certyfikat dopuszczenia do użytku wystawiony przez Centrum Kontroli Placów Zabaw. Do budowy instalacji użyto najwyższej jakości: stali, drewna dębowego, akacjowego oraz drewna świerkowego. Każda z instalacji jest zaimpregnowana środkiem dopuszczonym do obrotu przez Ministra Zdrowia.

Dzięki Fundacji PZU takich profesjonalnych ścieżek zdrowia w całej Polsce powstało tylko 30. W zamyśle mają być one przestrzenią do spotkań, rekreacji, uprawiania sportu oraz edukacji prozdrowotnej, wokół której będzie następowała integracja środowiska lokalnego. „Wójtowianka” została wybrana w drodze konkursu zorganizowanego przez fundację największego ubezpieczyciela w Polsce.

Program skierowany był do samorządów lokalnych w gminach do 50 tysięcy mieszkańców. Gmina Barczewo złożyła bardzo dobrą aplikację co pozwoliło na wygranie tego konkursu. Spośród blisko 150 wniosków wniosek barczewskich urzędników został skierowany do realizacji i dofinansowany kwotą 35 tysięcy złotych. Wkład własny gminy Barczewo opiewa na kwotę 10 tysięcy złotych. Lokalnym operatorem trasy zdrowia zostało Stowarzyszenie Wspólne Wójtowo.

Jego członkowie jak zawsze nie zawiedli i zorganizowali otwarcie na wysokim poziomie. Po przebyciu całej trasy blisko 50 - ciu „śmiałków” otrzymało pamiątkowe dyplomy. Następnie wszyscy zebrani spędzili miłe chwile na boisku na osiedlu leśnym w Wójtowie gdzie odbył się festyn. Na wszystkich czekał smaczny poczęstunek, a o rozrywkę najmłodszych zadbali specjalni animatorzy. Dodatkowym bonusem dla uczestników była loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

„Wójtowianka” to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Na leśny szlak z „przystankami dla zdrowia” można wyruszyć niezależnie od wieku czy kondycji. W przyszłości nowo powstały kompleks sportowo - rekreacyjny będzie częścią „Warmińskiej Niteczki” - szlaku rowerowo - pieszego.

Imprezy zorganizowali: Stowarzyszenie Wspólne Wójtowo, Sołectwo Nikielkowo, Sołectwo Kaplityny, Sołectwo Wójtowo, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nikielkowo oraz Gmina Barczewo.

Grzegorz Gawrylczyk

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wójtowianka #1596767 | 87.204.*.* 5 gru 2014 09:12

    polecam do korzystania takze zima :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages