Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Szklana Kula ze „Złotą Kaczką”

2015-05-22 11:48:08 (ost. akt: 2015-05-22 10:54:34)
I nagroda, Szklana Kula z SP nr 33 w Olsztynie

I nagroda, Szklana Kula z SP nr 33 w Olsztynie

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Teatrzyk Szklana Kula ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie został laureatem I nagrody w XVII rejonowym przeglądzie teatrów dziecięcych i młodzieżowych o laur „Złotej Kaczki”. Zwycięski zespół pojedzie na finał wojewódzki o Laur Złotej Rybki w Biskupcu.

W konkursie o laur Złotej Kaczki, który odbył się w Barczewie, wzięło udział pięć zespołów ze szkół podstawowych. — Z każdym rokiem jest ich coraz mniej! — ubolewa Leszek Grad, były dyrektor Teatru Lalek w Olsztynie, w Barczewie przewodniczący jury. — Tym bardziej należy podziwiać ich opiekunów, że uczą dzieci kochać teatr i brać czynny udział w występach. Co, więcej, niektórzy z nich sami piszą scenariusze.

Do takich zespołów, które co roku przygotowują nowy spektakl, należy Szklana Kula z SP nr 33 w Olsztynie. W przeglądzie w Barczewie był bezkonkurencyjny. Teatrzyk wystawił spektakl autorstwa Jolanty i Janusza Wójcików pt. „Tam-Tam”, w reżyserii Małgorzaty Neugebauer i Jolanty Wójcik.

Jest to historia dziewczynki, która nie chce się poddać rygorom, jakie narzuca podwórkowa drużyna koszykówki i marzy o wyjeździe do Afryki, by poznać tajniki gry na tam-tamie. To marzenia się spełnia. Przeżywając afrykańskie przygody, pojmuje jednak, że nie tam-tam jest najważniejszy. Opowieść o przyjaźni, koleżeństwie, odwadze. Dobre aktorstwo, piosenki, taniec z elementami akrobatyki.

Drugie miejsce jury przyznało zespołowi z ośrodka teatralnego w Przedszkolu Miejskim w Barczewie. Dzieci przedszkolne, którymi opiekują się Anna Kadłubowska, Agnieszka Ławicka i Ewelina Majewska, przedstawiły w sposób bardzo poetycki „Legendę o Łynie” wg. Marii Zientary-Malewskiej, o tym, jak powstała największa rzeka w regionie.

Trzecia nagroda przypadła Elfikom ze SP nr 1 w Barczewie. Spektakl, również wg. „Legendy o Łynie”, wyreżyserowała Jolanta Pawłowiec. Do Biskupca, na Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych o Laur „Złotej Rybki”, 3 czerwca na scenie Biskupieckiego Domu Kultury, pojedzie Szklana Kula.

II nagroda, przedszkolaki z Barczewa


Władysław Katarzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages