Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

"Jesteśmy odcięci od świata". Mieszkańcy chcą remontu wiaduktu

2015-07-04 11:20:00 (ost. akt: 2015-07-04 11:26:19)

Wciąż nie milkną echa dotyczące sprawy fatalnego stanu wiaduktu kolejowego w Nikielkowie w gminie Barczewo. Jak pisaliśmy, w połowie czerwca gmina — zupełnie nieoczekiwanie dla mieszkańców — zamontowała na przejeździe specjalne zapory uniemożliwiające wjazd samochodów o wadze większej niż 3,5 tony.

Problem w tym, że postawione słupy miały szerokość tylko 2,4 m, przez co niektóre duże auta również nie mogły wjechać na most. Tak samo było w przypadku wozu strażackiego, który jechał akurat na akcję. Musiał przez to pojechać okrężną drogą. Na wiadukcie niemożliwe jest też mijanie się obok siebie dwóch samochodów.

Po interwencjach mieszkańców poszerzono zapory do 2,5 m, ale dla nich to wciąż za mało. Teraz domagają się gruntownej przebudowy całego przejazdu.

— Na najbliższej sesji, która odbędzie się 7 lipca, wkładam do budżetu 100-120 tysięcy złotych na projekt i badania, dzięki czemu będę mógł później szukać pieniędzy na cały most. Liczymy na to, że być może przebudowę tego wiaduktu uda się sfinansować z pieniędzy ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych — ma nadzieję Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa.

Dzień przed sesją, 6 lipca w Nikielkowie odbędzie się jednak zebranie, na które został również zaproszony burmistrz Nitkowski. Mieszkańcy wsi chcą między innymi usłyszeć zapewnienie o możliwości korzystania z wiaduktu przez kierowców samochodów o masie powyżej 3,5 tony. — Interesują nas tylko konkrety — mówi sołtys Edward Maciejewski.

Czyli co? — Po pierwsze, kiedy będzie gotowy projekt remontu lub całkowitej przebudowy i ewentualnie skąd gmina weźmie na to pieniądze — precyzuje sołtys Maciejewski. — Chcemy, żeby wiadukt tak został wyremontowany, żeby można było przez niego przewieźć nawet około 15 ton. Inaczej jesteśmy odcięci od świata. Jak ktoś będzie chciał się budować, czy robić duży remont, to nic przez ten wiadukt nie przewiezie — podkreśla. Rafał Bieńkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1779726 | 95.40.*.* 20 lip 2015 23:52

  i po zebraniu nic się nie zmieniło, tu nie tylko burmistrza trzeba zmienić ale i sołtysa który dla Nikielkowa nic nie zrobił !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. montay #1768982 | 5 lip 2015 23:22

   przypominam, że radnym (przewodniczącym) Rady Miejskiej w Barczewie jest p. Andrzej Maciejewski wybrany głosami mieszkańców Nikielkowa

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. qag #1768745 | 164.126.*.* 5 lip 2015 16:30

    ktoś kiedyś proponował włączenie Nikielkowa do Olsztyna, i co?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Helmut #1768592 | 31.63.*.* 5 lip 2015 11:52

    Rządy w Barczewie to wielka porażka. WYbudowano amfiteatr na 3 imprezy w roku z grube miliony. W Wójtowie powstaje inwestycja Oświetlenie ul. Modrzewiowej na której od lat funkcjonuje oświetlenie uliczne. Wurzucane niepotrzebnie pieniądze. W tym czasie główna droga osiedlowa u. Kwiatowa prowadząca do sąsiednie wsi (określenie wieś to nadużycie, raczej sypialnie Olsztyna) Nikielkowa nie może doczekać się realizacji ponieważ środki zotały przesunięte na ulicę Graniczną w Barczewie gdzi pomieszkuje lokalna władza. Ta droga to porażka, żle oświetlona niszcząca zaieszenia, Tak sprawuje władzę burmistrz i rada miasta bez żadnej konsekwencji dla swoich poczynań. Prawdziwy SAMOrząd.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Mieszkaniec Wójtowa #1768364 | 31.61.*.* 4 lip 2015 19:50

    Ten zwężony przejazd to porażka, busem - furgonem ledwo się przecisnąć można, a kontenerem już nie ma możliwości. Kto to wymyślił powinien dostać nobla za idiotyzm... Potrafię zrozumieć problem jeżdżących ciężarówkami po tej drodze, ale szerokość na auto dostawcze powinna być zachowana, takimi autami jeżdżą też mieszkańcy Nikielkowa jak i Wójtowa...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages