Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kolędnicy z Warmii na scenie

2015-12-06 10:59:49 (ost. akt: 2015-12-06 11:42:39)

Autor zdjęcia: wu-ka

Rozśpiewany zespół kolędników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego w Barczewie zdobyli dwie drugie nagrody (pierwszej nie przyznano) w XXI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w piątek, 4 grudnia w Barczewie.

Zespoły reprezentujące kilka gmin przedstawiły zróżnicowane programy za pomocą różnych form teatralnych i śpiewaczych, jak teatr tradycyjny, teatr cieni, z elementami animacji komputerowej oraz piosenki gospel. Wiele było w programach akcentów warmińskich.

Jury obradowało w składzie Władysław Katarzyński (przewodniczący), Halina Bronka i Danuta Zielonka. Oprócz wymienionych trzecią nagrodę otrzymało Gimnazjum Publiczne w Purdzie. Przyznano też wyróżnienia. Otrzymały je grupa teatralna "Garfield" z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie, "Misie" z Przedszkola Publicznego z Łęgajn, Teatr "Iskierki Nadziei" pod opieką Stowarzyszenia Dzieci Wojny z Piecek oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Barczewie.

Wyróżniono także indywidualnie trzy osoby osoby za kreacje aktorskie. Główne nagrody wręczył burmistrz Barczewa Lech Nitkowski. Organizatorem przeglądu, który odbył się w domu kultury, było Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.

wu-ka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages