środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zagrają utwory Nowowiejskiego

2016-02-05 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-08 07:31:45)

Autor zdjęcia: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego, Barczewo, 2015

Z okazji 139. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego w niedzielę, 7 lutego, odbędzie się w Barczewie uroczystość z okazji tej rocznicy. Jest ona zarazem częścią obchodów roku Feliksa Nowowiejskiego, poświęconemu urodzonemu w tym mieście kompozytorowi.

W programie o 16.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej przy ul. Grunwaldzkiej 15 prezentacja życia i twórczości Feliksa Nowowiejskiego, wystawa biograficzna "Feliks Nowowiejski- dyrygent, organista i pedagog", koncert muzyczny w wykonaniu Agnieszki i Pawła Panasiuków. W tym dniu będzie można również zwiedzać w godz. 12- 15 Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego, ul. Mickiewicza 13 ( centrum miasta).

Rok Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie i powiecie zainaugurowała 18 stycznia uroczysta sesja Rady Miejskiej. Najważniejszym wydarzeniem będzie w maju festiwal jego imienia. Obok koncertów w Barczewie, w tym konkursu chórów, odbędą się one również w powiecie, między innymi w kościołach, świetlicach, szkołach i domach kultury. Przy okazji festiwalu przewidziano sesję naukowo-historyczną poświęconą postaci kompozytora.

Zaplanowano także inne imprezy kulturalne. Ważnym wydarzeniem będzie koncert organowy Bogny Nowowiejskiej- Bielawskiej, wnuczki kompozytora. Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego z siedzibą w Poznaniu. Wśród innych wydarzeń zaplanowano próbę ustanowienie rekordu w chóralnym śpiewaniu "Roty" przez mieszkańców Barczewa, w planach wpisania tego wyniku do Księgi Rekordów Guinnessa.

W Barczewie odbędzie się też konkurs literacki z okazji 105. rocznicy wykonania oratorium "Quo Vadis", gra miejska dla rodzin, Festiwal Piosenki Dziecięcej, konkurs: "Na czym grał Feliks Nowowiejski", turniej piłki nożnej o Puchar Feliksa Nowowiejskiego na orliku.

Władysław Katarzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages