Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Dostali odblaski od barczewskich policjantów

2017-03-14 16:34:56 (ost. akt: 2017-03-14 17:01:04)
Odblaskowy pasek na ręku może uratować życie

Odblaskowy pasek na ręku może uratować życie

Autor zdjęcia: KP Barczewo

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Barczewie rozdawali mieszkańcom gminy odblaski. Przypominali tym samym, jak ważna jest widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jesienne i zimowe miesiące to okres, w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych. Spowodowane jest to przede wszystkim złymi warunkami atmosferycznymi i szybciej zapadającym zmrokiem. Zapobieganie takim niebezpiecznym zdarzeniom jest bardzo ważne, dlatego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Barczewie rozdawali na terenie gminy elementy odblaskowe i zachęcali, by zawsze były elementem odzieży pieszych.

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Kromerowa, Niedźwiedzi, Ramsowa, Wipsowa, Ruszajn, Kronowa, Kronówka, Lamkowa, Marun, Dąbrówki Małej, Barczewka, Łęgajn i Kaplityn. Przekazali odblaskowe paski na rękę i plecaki.

Przypomnijmy, że postać człowieka idącego drogą, ubranego dodatkową w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego raptem z 20-30 metrów. Pojazd jadący z prędkością około 90 km/h tylko w ciągu 1 sekundy przejeżdża dystans 25 metrów. Kierujący nie ma szans zahamować lub zmienić toru jazdy, jeśli pieszy nie ma odblaskowej odzieży.

Tego typu akcje, jak ta prowadzona w Barczewie mają uświadomić mieszkańców, że mały odblaskowy pasek na nodze lub ręce może uratować ich życie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. C #2403656 | 81.15.*.* 23 gru 2017 15:26

    Mrok

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages