środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zamienicie auto na autobus?

2018-12-02 11:48:35 (ost. akt: 2018-12-02 12:18:33)

Autor zdjęcia: Pixabay

Trwają konsultacje dotyczące budowy wokół Olsztyna parkingów typu "Parkuj i Jedź". Mają one powstać także na terenie gminy Barczewo.

Trwają konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji parkingów Park&Ride (P&R). Konsultacje dotyczą lokalizacji parkingów w całym Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Olsztyn (obejmującym obszar Olsztyna oraz Gmin Barczewo, Stawiguda, Dywity, Jonkowo, Purda i Gietrzwałd).

Celem konsultacji jest poznanie opinii dotyczącej lokalizacji parkingów i ich wyposażenia.

Poniżej lista potencjalnych parkingów, które mogą powstać na terenie gminy Barczewo. Wcześniej odrzucono jedną lokalizację

Był nią parking w Wójtowie (przystanek autobusowy) z uwagi na to, że niedalego od przystanku ma powstać parking „Cementowa”.

Parkuj i Jedź (ang. Park&Ride, P&R) – parkingi zlokalizowane na obrzeżach dużych miast lub na terenie okolicznych gmin. Przeznaczone są dla osób, które pozostawią tam swoje auta, przesiądą się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób dojadą ( a potem wrócą) do centrum miasta (w tym przypadku Olsztyna).


Autorzy opracowania czekają teraz na mailowe opinie, które należy kierować pod e-mailowy adres:
konsultacje@lpw-consulting.pl.
Poza tym zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. Odbędzie się 11 grudnia (wtorek) o godz. 17:00 w sali 219 Urzędu Miasta Olsztyna przy pl. Jana Pawła II 1.

Kliknij, aby powiększyćKategorie parkingów
A: Priorytetowe. Do realizacji w pierwszej kolejności.

Parkingi położone w kluczowych lokalizacjach
na terenie MOF: m.in. przy sieci tramwajowej,
przystankach/stacjach kolejowych położonych korzystnie względem sieci osadniczej (bądź z rozbudowaną ofertą połączeń kolejowych), przy dużych/kluczowych pętlach autobusowych, na kluczowych wlotach drogowych do
Olsztyna.

B: Podstawowe
Parkingi w większości wypadków o podobnym charakterze jak parkingi kat. „A”, przy czym o przydzieleniu do kat. „B”przesądzały m.in.: nieco mniej korzystna lokalizacja, niedostateczna oferta połączeń kolejowych, niedaleka odległość od parkingów kat „A” lub inne okoliczności wskazane w kolumnie „uwagi związane z kategorią parkingu”. Co do zasady, należy dążyć do realizacji parkingów kat. B w tym samym czasie co parkingów kat. „A”, przy czym np.w przypadku braku wystarczających środków finansowych dopuszczalna jest ich realizacja w późniejszym okresie.

C: Uzupełniające
Parkingi położone peryferyjnie, z niedostateczną ofertą połączeń kolejowych. Dopuszczalna realizacja w późniejszym okresie.

D:Warunkowe
Do realizacji tylko w przypadku realizacji dodatkowych działań, opisanych w kolumnie „uwagi związane z kategorią parkingu”.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages