Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP w Barczewku [ZDJĘCIA]

2019-03-27 13:42:22 (ost. akt: 2019-03-27 13:58:09)

Autor zdjęcia: CKB Barczewo

Od soboty (23 marca) w Gminie Barczewo gościła delegacja strażaków z Hagen (Niemcy), pod przewodnictwem komendanta Straży Horsta Igelbrinka i burmistrza Hagen – Petera Gausmanna.

W tym roku mija 25 lat współpracy polsko–niemieckiej pomiędzy Barczewem a Hagen w Niemczech. Powiedzieć „współpraca” to jednak za mało. Uczestnicy i organizatorzy wymian polsko–niemieckich od lat podkreślają, że łączy ich prawdziwa przyjaźń. Świadczą o niej częste wizyty, wzajemne wsparcie na wielu płaszczyznach m.in. kulturalnej, sportowej, międzyszkolnej, ale nie tylko.

Od początku lat 90. istnieje ścisła współpraca strażaków, która polega m.in. na koleżeńskiej wymianie doświadczeń czy wsparciu przy gromadzeniu fachowego sprzętu.

Głównym celem wizyty było przekazanie samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewku.

Goście z Niemiec zostali powitani w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie przez władze Barczewa tj. burmistrza Andrzeja Maciejewskiego, zastępcę burmistrza Piotra Mostka oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Aleksandrę Ciechanowicz–Osiecką, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie Agnieszkę Nagrabę, radnych, strażaków i wielu zebranych mieszkańców Barczewa.

W remizie strażackiej czekała na gości uroczysta kolacja powitalna oraz niezwykłe występy. Specjalnie dla gości na scenie wystąpiło trio saksofonowe w składzie – burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski, dyrektor Centrum Kulturalno–Bibliotecznego w Barczewie Robert Tokarski i wicedyrektor Powiatowej Szkoły w Dywitach, filia w Barczewie Jacek Michalski.

Następnie z koncertem wystąpił wiceburmistrz Barczewa Piotr Mostek na gitarze wraz z Robertem Tokarskim na basie i Damianem Sawickim na perkusji.

Koncerty wzbudziły wielki zachwyt i były prawdziwą niespodzianką dla wszystkich gości. Na to wyzwanie odpowiedzieli goście z Niemiec i również wystąpili ze spontanicznym występem artystycznym.

W niedzielę (24 marca) odbyło się uroczyste przekazanie samochodu strażackiego wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewku.

Wydarzenie rozpoczęto mszą w Kościele św. Wawrzyńca w Barczewku, następnie przybyli goście udali się do remizy strażackiej, gdzie Ks. Proboszcz Antoni Górzyński dokonał poświęcenia samochodu, po czym burmistrz Barczewa wraz z burmistrzem Hagen przecięli symboliczną wstęgę.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie bryg. Sergiusz Dłuski, prezes Straży Pożarnej w Barczewie Agnieszka Nagraba, przewodnicząca Rady Miejskiej w Barczewie Aleksandra Ciechanowicz–Osiecka, radni Barczewa i licznie zgromadzeni mieszkańcy Barczewka.

Kolejne dni pobytu w gminie Barczewo były również bogato wypełnione. W poniedziałek (25 marca) uczestnicy delegacji zwiedzali wybrane zakłady pracy tj: Zakład Karny, nowo wybudowaną Piekarnię Tyrolską, po której oprowadzał sam właściciel – Jarosław Goszczycki oraz fabrykę mebli Primavera Furniture, gdzie dyrektor Krzysztof Kościelniak oprowadzał po wszystkich działach, w których można było zaobserwować codzienna pracę licznej grupy pracowników tworzących meble znane w całej Europie.

Po obiedzie w Dąbrówce Małej goście udali się na wizytę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Olsztynie, po którym oprowadzał Adam Dowgiałło, barczewski radny, ale też strażak OSP Barczewo.

Cały pobyt był zorganizowany przez Urząd Miejski w Barczewie, CKB i Ochotniczą Straż Pożarną w Barczewku.

źródło: Gmina BarczewoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages