Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Nowa inwestycja powiatu olsztyńskiego. Z myślą o środowisku i oszczędności finansów

2019-05-30 16:46:50 (ost. akt: 2019-05-30 17:00:16)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

W czwartek (30 maja) w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, starosta olsztyński podpisał z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego umowę na dofinansowanie ze środków unijnych projektu Termomodernizacji budynku Obwodu Drogowego w Barczewie.

Wartość projektu wynosi ponad 1 mln zł. 81% kosztów, czyli 835,7 tys. zł pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2016-2020. Wkład własny Powiatu to 196 tys. zł.

— Termomodernizacja obiektu, z którego korzysta na co dzień Powiatowa Służba Drogowa, oznacza wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, izolację ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wymianę ogrzewania, wentylację mechaniczną i montaż instalacji automatycznej regulacji oświetlenia. Projekt pozwoli nam znacznie zredukować koszty utrzymania budynku, w szczególności z zakresie opłat za energię. Istotne jest też dla mnie to, że w ten sposób możemy działać na rzecz ochrony przyrody i zasobów środowiska — podkreślał starosta Andrzej Abako.

Podpisanie umowy na realizację projektu odbyło się w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie. Do dofinansowania zakwalifikowało się 28 projektów na łączną kwotę 75 mln zł.

http://m.wm.pl/2019/05/orig/dsc-0900-553774.jpg

— Wspieramy region poprzez Wasze projekty i działania. Główny blok to termomodernizacja, ale są też 4 projekty edukacyjne. Dziękuję Państwu za aktywne wdrażanie unijnego programu — mówił do samorządowców marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

W uroczystości wzięli także udział wicemarszałek Miron Sycz, zaś po stronie powiatu olsztyńskiego wicestarosta Joanna Michalska oraz skarbnik Lucyna Kozikowska.

Termomodernizacja budynku Obwodu Drogowego w Barczewie ma się zakończyć w 2020 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages