Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Pożar szkoły w Barczewku. Dzieci i pracownicy zostali ewakuowani z budynku

2020-02-06 10:42:04 (ost. akt: 2020-02-06 11:56:01)

Autor zdjęcia: UG Barczewo

Dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się uratować budynek szkoły w Barczewku. W czwartek rano na poddaszu szkoły pojawił się ogień. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Pożar wybuchł po godz.9 w budynku w którym mieści się szkoła i oddział przedszkolny. Jak się okazało, wypaliło się około 4 m kw. poszycia dachu. Pożar został szybko ugaszony.

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowano uczniów i pracowników, łącznie 36 osób. Nikomu nic się nie stało, wszyscy przebywają obecnie w świetlicy wiejskiej. — Dzięki wielokrotnym ćwiczeniom na obiekcie wszystkie procedury zarówno gaśnicze jak i ewakuacyjne zadziałały wzorowo — czytamy na profilu FB Gminy Barczewo.

Na miejscu pracowali strażacy z OSP Barczewko, Barczewo i JRG Olsztyn. Łącznie 6 zastępów.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. C#@12yt #2863457 | 5.173.*.* 6 lut 2020 18:15

  Stary, przedwojenny budynek z czerwonej cegły. Teraz ocieplony i otynkowany. W 1945 i 1946 roku mieścił się w nim posterunek MO złożony z kilku młodych ludzi w drelichowych wojskowych mundurach i rogatywkach. Na rękawach mieli białe opaski z literami MO. Na noc, przed drzwiami od strony podwórka, rozciągali zasieki z drutu kolczastego z kozłami z okrągłych palików. Od południowej strony w budynku mieściła się "duża" sala w którtej odbywały się zebrania mieszkańców i występy artystyczne pierwszych uczniów. Na pustym placyku od południa stała wojskowa kuchnia czerwonoarmistów, którzy stacjonowali we wsi.Jeden z czerwonoarmistów zdezerterował i po kilku dniach został złapany nad rzeczką Pisą razem z ukrywającym się żołnierzem niemieckim synem miejscowego gospodarza mieszkającego we wsi. Ludzie opowiadali że Niemiec był członkiem SS. Czerwonoarmistę rozstrzelano i pochowano na polu udeptując ziemię tak by mogiła była równo z ziemią i nie było widać że jest tu pochowany człowiek bez upamiętnienia nazwiska. To było miejsce przy narożniku cmentarnego murku tuż przy drodze. Niemiecki żołnierz wrócił po kilku latach i ożenił się z dziewczyną w jednej z sąsiednich wsi. Tyle starej historii dla młodych mieszkańców Barczewka..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. eeeee? #2863261 | 37.47.*.* 6 lut 2020 13:09

  Nie widzę żeby coś tam się paliło

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kebiz #2863214 | 88.156.*.* 6 lut 2020 12:14

   Zatem to były tylko ćwiczenia ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages