Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Profil użytkownika Grzegorz Gawrylczyk

Wywiad z Adamem Perczyńskim, sołtysem Wójtowa

Z Adamem Perczyńskim, od 1999 roku mieszkańcem Wójtowa, zazwyczaj się tylko mijałem. Zawsze chciałem z nim zamienić więcej słów niż tylko zdawkowe – „co słychać” ? Wiedziałem, że żegluje, lubi sport, jest społecznikiem, prywatnym przedsiębiorcą, sołtysem Wójtowa, a przede wszystkim sympatyczną osobą ale o tym, że jest prawdziwym, autentycznym pasjonatem żeglarstwa, nie wiedziałem zupełnie ponieważ poznaliśmy się dopiero rok temu.

Kozie mleko dobre na wszystko

Stare porzekadło mówi „cudze chwalicie swego nie znacie”. Jak ulał pasuje ono do zdrowej żywności, wytwarzanej nieopodal Barczewa. W Kierźlinach w „Gospodarstwie nad Arem” hodowlę kóz od ponad 20 lat prowadzi Helena Wróblewska.

Zalety przetworów z mleka koziego od lat dostrzegają nie...

„Było wysypisko, jest uroczysko” w Nadleśnictwie Wipsowo.

Regionalna odsłona ogólnopolskiej akcji poświeconej problemowi śmieci w lasach, na Warmii i Mazurach została zorganizowana w Nadleśnictwie Wipsowo. Leśnicy z gminy Barczewo zostali wybrani z województwa do zaprezentowania skali i wagi problemu. Sama akcja odbyła się na terenie dawnego wyrobiska pożwirowego nieopodal Ramsowa i spotkała się ze sporym odzewem. Świadczy o tym chociażby obecność czołowych stacji radiowych i telewizyjnych. Wszystko bacznie obserwowali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Ramsowie.