środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Jubileusz 10 - lecia szkoły w Ramsowie

2014-06-11 13:04:43 (ost. akt: 2014-06-11 13:23:38)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gawrylczyk

Choć trudno w to uwierzyć niepubliczna szkoła w Ramsowie ma już 10 lat. W piątek 6 czerwca 2014 roku świętowano jej okrągły jubileusz.

Na Niepubliczny Zespół Szkół i Placówek w Ramsowie składają się: przedszkole, szkoła i gimnazjum. Uroczystości odbyły się w hotelu Star Dadaj. Liczba gości i mnóstwo słów uznania dowodzą potrzeby dalszego istnienia placówki.

„Szkoła ma dziesięć lat i nie ma żadnych wad” – słowa jednego z uczniów są najlepszym komplementem pod adresem szacownej jubilatki.
Przed dekadą szkoły i przedszkola niepubliczne były zupełną nowością i nikt do końca nie wiedział czy uda się z powodzeniem je poprowadzić. Czas pokazał, że ta sztuka udała się ale tylko najbardziej wytrwałym, najlepiej zorganizowanym i wkładającym w to najwięcej serca. Do takich wzorcowych przykładów z całą pewnością należy szkoła w Ramsowie. Na uwagę przy tej okazji zasługuje fakt, że w gminie Barczewo działa najwięcej niepublicznych placówek szkolno - przedszkolnych w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Prowadzącym uroczystość jubileuszową była Elżbieta Lewandowska. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły Jan Marcin Malinowski, który „dowodzi” placówką od początku jej istnienia. - Jesteście ludźmi z pasją – tak podsumowała swoje przemówienie Grażyna Przasnyska, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Następnie scenę opanowali uczniowie, którzy podczas bogatego programu artystycznego zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Własną interpretację znanych wierszy przedstawili najstarsi wychowankowie. Podczas śpiewu wspomagali ich młodsi koledzy. Najwięcej radości wśród gości wywołał pokaz taneczny w wykonaniu przedszkolaków. Następnie na oboju zagrał uczeń Krzysztof Dzikowski. Pokaz artystyczny zakończył uroczysty i dostojny polonez w wykonaniu najstarszych uczniów szkoły.

Po występach młodych artystów przyszedł czas na słowa uznania. Burmistrz Barczewa wręczył listy gratulacyjne nauczycielom. Otrzymali je: Izabela Paluchowicz, Lucyna Suchta, Alicja Bogdańska, Agnieszka Grzaniewicz, Barbara Polewska, Elżbieta Lewandowska, Alicja Wyrzykowska, Artur Malinowski. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Grażyna Przasnyska,warmińsko- mazurska kurator oświaty, Lech Nitkowski, burmistrz Barczewa.

Z okazji dziesięciolecia została wydana publikacja opisująca losy szkoły w Ramsowie na przestrzeni dekady. Autorem ciekawego opracowania jest Artur Suchowiecki. W ramach obchodów jubileuszu, odbyła się również II Konferencja Wiejskich Szkół Niepublicznych Województwa Warmińsko – Mazurskiego.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages