Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Artystyczny plener w Warmińskiej Wenecji

2014-07-16 10:18:19 (ost. akt: 2014-07-16 10:24:44)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Od wtorku w Barczewie odbywa się międzynarodowy plener malarski, związany tematycznie z obchodami 650-lecia miasta. W plenerze uczestniczą artyści z Warmii, Ruse i Sofii, Bułgaria.

W plenerze biorą udział Valentin Georgiev. Ivailo Tsvetkov, Vyara Guneva, Ina Ivanova, Blagovesta Tsvetkowa, Georgana Tsvetkova oraz z Barczewa Anna Rok i Zbigniew Ramsko-Kozłowski i Anna Chmielińska z Łęgajn. Malują barczewską starówkę, gdzie w 2011 roku przeprowadzono rewaloryzację jej wschodnie części, domki stojące wzdłuż Pisy Warmińskiej, staw pomiędzy kościołem św. Anny a Zakładem Karnym, malownicze uliczki, w tym ul. Mickiewicza, gdzie znajduje się muzeum im. Feliksa Nowowiejskiego.

— Barczewo nie bez powodu nazywane jest Warmińską Wenecją — oceniają wygląd miasta Bułgarzy. — Trochę ją przypomina. Plener organizuje go Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie, działająca w strukturach Centrum Kultury i Promocji Gminy. MBP otrzymała dofinansowanie z gminy Barczewo w ramach wspierania projektów związanych z jubileuszem 650-lecia miasta. — Miejmy nadzieję, że obrazy, jakie powstaną na plenerze, trafią do galerii sztuki, która powstanie w dawnym kościele ewangelickim, który jest obecnie w remoncie — mówi Anna Rok, kierownik MBP w Barczewie, która w 2011 roku zdobyła I miejsce w konkursie wojewódzkim " Biblioteka z dobrym klimatem społecznym". Plener jest dokumentowany, a obszerny reportaż z tego wydarzenia znajdzie się, podobnie jak w roku ubiegłym z pleneru rzeźbiarskiego w Gąsiorowie, w dziennikach bułgarskich, w których pracują lub współpracują z nimi artyści z Bałkanów.

Władysław Katarzyński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hans pipa #1441822 | 87.145.*.* 18 lip 2014 13:23

    Bardzo interesujace, milo poczytac o“ moin miescie“,moze ktos z WLADZY przyjdzie na pomysl zorganizowania na wzor starego grzybka,potancowek przy wiejskiej kapeli(jak kiedys za dobrych,starych czasow)....pozdrowienia do Barczewa

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages