Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2015-04-02 10:48:40 (ost. akt: 2015-04-02 10:52:37)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Niektórzy mają już wnuki, ale są nadal aktywni, a poza tym ciekawi świata. W środę, 1 kwietnia, w Barczewie odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na UTW zapisało się ponad 50 osób. Uroczysta inauguracja roku zerowego odbyła się w Skarbcu Kultury Europejskiej, który mieści się w dawnym kościele ewangelickim. Podczas immatrykulacji wręczono studentom legitymacje oraz birety, po czym chór kameralny Ma Non Troppo z UWM odśpiewał "Gaudeamus". Wykład inauguracyjny (m. in. człowiek w przyrodzie), wygłosił prof. Henryk Kostyra z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.

— Jest takie powiedzenie: kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu! — mówi burmistrz Lech Nitkowski. — Cieszę się, że tak wielu ludzi chciało, by w Barczewie powstał uniwersytet!

— To już dwudziesty ósmy Uniwersytet Trzeciego Wieku w naszym województwie, a już są prowadzone rozmowy z władzami Olsztynka— dodał gość zaproszony, rektor UWM Ryszard Górecki. Sami studenci nie kryli zadowolenia, że będą studiować na UTW.

—Dlaczego się zapisałem? — mówi Jan Grala, który ma średnie wykształcenie. —A co, mam się nudzić w domu, patrzyć tylko w telewizor? A tak, to czegoś się nauczę, poznam innych ludzi.

Władysław Katarzyński

W Polsce działa ponad 400 UTW, w naszym województwie 28. W Barczewie pomysłodawcą utworzenia Uniwersytetu i jego prezesem jest Anna Rok, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej ( wraz z lokalnym oddziałem SSK "Pojezierze" opiekunem UTW. W skład zarządu wchodzą ponadto Krystyna Szter ( wiceprezes), Halina Bronka ( sekretarz), Barbara Poleszak ( skarbnik).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages